Moje malarstwo

antoni_rut_autoportretObrazy to nie tylko moja druga pasja, ale również sposób na życie ponieważ większość obrazów maluję na zamówienie. Zafascynowany pięknem przyrody maluję przede wszystkim kwiaty i pejzaż. Przedstawiam własne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Maluję również portret. Staram się w nim odzwierciedlić nie tylko własną osobowość ale przede wszystkim portretowanej osoby.

kilka obrazów malowanych metodą „pouring” …

kilka obrazów kwiatów…

Zafascynowany pięknem przyrody maluję wierzby wielkopolskie przedstawiając własne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. „Wierzby wielkopolskie” i „Wierzby wiatroskrzydłe” to cykle, których początek datuje się na 1994 rok. Są odzwierciedleniem ciągłego przebywania wśród wierzb zapisywanym w różnych technikach. Tak więc przedstawiłem wierzby w fotografii konwencjonalnej oraz stereoskopowej, grafice oraz malarstwie. „Wierzby wielkopolskie” pokazałem również w wydaniu albumowym zawierającym fotografie realistyczne oraz przetworzone graficznie.

kilka obrazów wierzb…

Obrazy o tematyce górskiej namalowane zastały pod wpływem obcowania z pejzażem alpejskim, w czasie wielokrotnych wędrówek, gdzie czas i przestrzeń stanowią całość, w którym oba te składniki poruszając się jednocześnie płyną i przepływają, a człowiek jest tylko okruchem, pyłkiem wolnym od balastu codziennego życia. Prace zatytułowane „Kamienie z Pas de Cheville” to impresje powstałe pod wpływem widoku koczujących kamieni na bardzo specyficznym kawałku płaskowyżu gdzie na równinie na wysokości ponad 2000 m. odpoczywają skały urywające się od czasu do czasu z wypiętrzonego kilkaset metrów ponad równiną łańcucha górskiego Les Diablerets.

kilka obrazów pejzażu górskiego…

© copyright by Antoni Rut

Fb

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony  jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz