W sieci codzienności

W 2012 roku obchodziłem jubileusz 45. lecia pracy artystycznej. Postanowiłem uczcić tę rocznicę wykonaniem cyklu fotografii pod tytułem „W sieci codzienności”. Organizatorem wystawy był Oddział Poznański Związku Artystów Plastyków a współorganizatorami Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Muzeum Regionalne w Stęszewie, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej i Galeria Fotoplastykon.

Wystawę objął Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. W tym miejscu dodam, że w 2012 roku zostałem laureatem Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.
Wystawa objęta była Patronatem również przez: IKS, Radio Merkury, TVP, Merkuriusz.

Po raz pierwszy jubileuszowa wystawa eksponowana była w Muzeum Regionalnym w Stęszewie w maju 2012 roku a następnie w czerwcu w Muzeum Śremskim w Śremie i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. W lipcu w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie a we wrześniu w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. W październiku w „Galerii w Remoncie” w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie. W styczniu 2013 wystawa pokazana była w Galerii Krąg Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej w Poznaniu a w marcu w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. W kwietniu wystawa eksponowana była w Muzeum Średzkim Dwór w Koszutach. W maju w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie a w listopadzie  w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. W kwietniu 2014 r. można było oglądać wystawę w WDK w Wągrowcu.

Zapraszam na kolejny wernisaż „W sieci codzienności” w piątek 2 grudnia 2016 r. o godz. 18:00 do Galerii Green Way w Poznaniu, ul. 23 Lutego 11.

„ANTONI  RUT – artysta fotografik, potęga pracy organicznej”
Stefan Wojnecki
Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
tekst…

„W SIECI CODZIENNOŚCI”
Leszek Lesiczka
krytyk sztuki, prezes Stowarzyszenia Pryzmat
tekst…

kilka prac….

migawki z wernisaży….

organizatorzy, patroni, sponsorzy

© copyright by Antoni Rut

Dodaj komentarz