VI Konkurs Przestrzeń Wyobraźni

Wernisaż połączony z wręczeniem nagród odbył się 3 października 2006 r.  w Galerii WBPiCAK w Poznaniu przy ul. Bolesława Prusa 3.

lista autorów prac zakwalifikowanych do wystawy:
Justyna Bajgrowicz, Artur Bałaziński, Ewa Brzozowska, Grzegorz Cetner, Czesław Chwiszczuk, Cezary Dubiel, Paweł Dunia, Kamila Gardias, Adam Gubański, Jarosław Gwoździk, Paweł Jagła, Bogumiła Jarecka, Małgorzata Klafkowska, Tomasz Klek, Dariusz Klimczak, Sławomir Maciej Krzyśka, Radosław Kuczewski, Maciej Kuzior, Dorota Kycia, Natalia Lewandowska, Edyta Lisek, Krzysztof Lisiak, Zbigniew Markowski, Mirosław Mizera, Adrian Nikonowicz, Marcin Nowik, Anna Pomykalska, Małgorzata Pożarowszczyk, Piotr Rakowski, Katarzyna Rogalska, Joanna Rybczyńska, Małgorzata Sokała, Ewelina Sośniak, Agnieszka Stachowiak, Michał Straszewski, Konrad Suder, Krzysztof Szwakopf, Daniel Zasina.

fotografie nagrodzone i niektóre zakwalifikowane do wystawy:

migawki z wernisażu:

Roziskrzone myśli
Wybrane zdjęcia zawierają głęboki sens humanistyczny i poprzez zaczarowany świat przyrody ukazuje nam charaktery i problemy. Zawarta jest w nich ogromna wiedza, olśniewająca architektura pozaświatowych królestw i galeria niezapomnianych postaci i epizodów.
Charakterystyczny jest swoisty estetyzm, rozmiłowanie w egzotycznych motywach, pewna już poniekąd wirtuozeria formalna i subtelność w cieniowaniu nastrojów.
Prace wyróżnionych autorów cechuje bogactwo treści, melodyjność oraz piękna forma. Przenika je tęsknota za szczęściem. Przypominają raczej zobrazowane marzenia niż obiektywną relację. Punktem wyjścia tych autorów jest instynkt plastyczny zaprawiony wyczuciem harmonii muzycznej.
Fotograficy nie pozwalają nam oderwać oczu od wielości niezwykłych, osobliwych i wyjątkowych rzeczy i ludzi, z jakich składa się nasza codzienna rzeczywistość.
Mamy poczucie obcowania z niemal dotykalną, lecz jednocześnie nieuchwytną tajemnicą, z ukrytą wiedzą, która jest w nas, a jednocześnie kieruje naszym odczuwaniem świata, nie daje się zracjonalizować, daje się wyrazić jedynie w fotograficznym dyskursie – w milczeniu.
Nasze zatrzymanie się przy tych zdjęciach może przekształcić się siłą jednego spojrzenia w afirmację, zwrócić istnieniu jego porządek. „O morzu nie da się powiedzieć, tylko plaża jest elokwentna” – podpowiada poeta. Nie tylko całość jest piękna.
Obrazy te – niezapomniane „foty” są gotowe do życia wśród ludzi. Są cichym krzykiem, mówieniem z ciemności i w ciemność, wświetleniem, blaskiem.
Leszek Lesiczka krytyk sztuki, prezes Stowarzyszenia Pryzmat

Protokół
z posiedzenia Jury przyznającego nagrody główne w VI edycji konkursu fotograficznego
“Zdjęcie miesiąca – przestrzeń wyobraźni”

Jury:
przewodniczący – Janusz Kostrzewski – AFRP, ZPAF,
członkowie – Leszek Lesiczka – Pryzmat, PTT,
Rafał Jasionowicz – ZPAF,
Władysław Nielipiński – WBPiCAK, ZDFP,
Sekretarz – Antoni Rut – AFRP, ZAP, ZPAF,

Na konkurs wpłynęło łącznie 523 prace 77 autorów. Z zakwalifikowanych do wystawy 120 prac 38 autorów, Jury postanowiło nagrodzić prace następujących autorów:

Złoty Medal Fotoklubu RP oraz 1000,-zł:
Mirosław Mizera

Srebrny Medal Fotoklubu RP oraz 600,-zł:
Paweł Jagła

Brązowy Medal Fotoklubu RP oraz 400,-zł:
Dorota Kycia

Nagroda Specjalna ufundowana przez FOTODURA Salon Fotograficzny – filtry Cokin
Małgorzata Klafkowska

Dyplom Biuletynu Fotograficznego oraz półroczną prenumeratę
Natalia Lewandowska

Ponadto nagrodzeni otrzymają koszulkę Premier Digital i Album Canpol.

Wyróżnienia Fotoklubu RP oraz album do zdjęć Canpol i album fotograficzny „Wierzby wielkopolskie” Antoniego Ruta otrzymali:

Małgorzata Pożarowszczyk, Zbigniew Markowski, Cezary Dubiel, Joanna Rybczyńska, Radosław Kuczewski, Katarzyna Rogalska.

Poznań, dnia 6.09.2006 r. Podpisy Jury

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy:

katalog

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz