Między niebem a ziemią

Wystawa powstała pod wpływem obcowania z pejzażem alpejskim, w czasie wielokrotnych wędrówek, gdzie czas i przestrzeń stanowią całość, w której oba te składniki poruszają się jednocześnie płyną i przepływają, a człowiek jest tylko okruchem, pyłkiem wolnym od balastu codziennego życia.

Wystawa pokazana została po raz pierwszy 15 września 2006 roku w Salach Muzealnych Centre Gryonnais w Gryon w Szwajcarii. Objęta Honorowym Patronatem Ambasadora RP w Szwajcarii, Władz Miasta Poznania oraz Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawa była później wielokrotnie eksponowana między innymi w 2007 roku w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, w Muzeum Regionalnym we Wrześni. w Centrum Kultury i Biznesu Stary Browar w Poznaniu w ramach obchodów jubileuszu 40–lecia mojej pracy artystycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania Ryszarda Grobelnego, w Muzeum Regionalnym w Stęszewie, w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie, w Muzeum Regionalnym w Śremie, na Międzynarodowym Plenerze Artystycznym w Solalex w Szwajcarii, w 2008 roku w Salonie Wystaw Artystycznych w Żarach, w Małej Galerii w Lubsku, w Galerii ROK w Częstochowie, w Galerii MOK w Gnieźnie.

kilka prac…

migawki z wernisaży…

Leszek Lesiczka recenzja…

Podpisy pod pracami w katalogu pochodzą z © „Notatnika górskiego” Leszka Lesiczki

1 „…czysta twarz wody. Niewinność raju…” (L.L.)
2 „…woda kołysze kamienie, odbija się rozlana i iskrząca, pod niebem usianym chmurami…” (L.L.)
6 „…kamieniu otrząśnij się i chwyć słońce łaskoczące cię swymi promieniami…” (L.L.)
10 „…widzialny w splocie z niewidzialnym świat prawdziwy…” (L.L.)
8 „…w górach zrozumieć wartość darowanej chwili…” (L.L.)
7 „…drżą kamienie pod gradem pocałunków poplątanych chmur…” (L.L.)
3 „…oświetlony lód, to otwarte okno istnienia piękna…” (L.L.)
9 „…barwne kamienie usiłujące zgarnąć całe istnienie…” (L.L.)
5 „…przywracanie skałom blasku utraconego…” (L.L.)
4 „…w roztańczonym świetle lodowa pustynia jawi się jak rozkosznie kwitnący ogród…” (L.L.)

Wystawę można zamówić. Wystarczy napisać na adres: fotoplastykon@fotoplastykon.com.pl  Koszty pokazu są niewielkie: koszt dojazdu plus niewielkie honorarium, a korzyści są duże, gdyż wielu widzów może przez chwilę obcować ze sztuką nie taką internetową, a namacalną budzącą zupełnie inne wrażenia i emocje.

organizatorzy, patroni, sponsorzy…

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz