II Konkurs Przestrzeń Wyobraźni

Wernisaż połączony z wręczeniem nagród odbył się 20 września 2002 roku w Galerii Fotografii Fotoplastykon w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 53.

lista autorów prac zakwalifikowanych do wystawy:
Małgorzata Beym, Armand Budzianowski, Grzegorz Chewusz, Mariola Dutkiewicz, Maciej Flaczyński, Paweł Foltyn, Zbigniew Frohmberg, Artur Kamiński, Kółko Fotograficzne, Przemysław Maćkowiak, Jarosław Markowski, Anna Masternak, Piotr Miczko, Zdzisław Olejnik, Jacek Ruta, Maciej Sobkowiak, Filip Springer, Sebastian Stanisławski, Karolina Stroińska, Patrycja Sudnik, Adrian Śledzianowski, Renata Tądrowska, Bartosz Tomczak.

nagrodzone prace:

migawki z wernisażu:

Fotografia nie przepada za pośpiechem i bylejakością. Nie można zająć się nią poważnie, nie oddając się jej bez reszty. Wszelkie niedostatki i zaniedbania ujawnia na odbitce w sposób całkowicie bezlitosny dla autora. I nie chodzi  tu wyłącznie o techniczne jej aspekty. Widoczne staje się również podejście fotografa, jego poszukiwania i przemyślenia. Kadr i operowanie formą czy sposób ujęcia tematu zdradzają natychmiast stopień jego zaangażowania. I takich fotografii można spotkać bardzo wiele w prywatnych albumach, w domowych zestawach zdjęć z wakacji czy na konkursach.
Fotografia bywa zazdrosna o czas, który poświęca się innym zajęciom. Czasem nawet trzeba przerwać sen i wstać wcześnie rano by uchwycić odpowiedni nastrój. Będąc z kolei na wakacjach, trzeba często dokonać wyboru pomiędzy fotografią a przyjemnościami. Bo fotografia bywa ciężką pracą przynoszącą korzyści inne od materialnych.
Fotografia to także nieustające poszukiwania. Przede wszystkim samego siebie. To stałe zadawania sobie pytań, na które i tak prawdopodobnie nigdy nie uzyskamy odpowiedzi. Ale to właśnie tajemnicza aura w dużej mierze decyduje o atrakcyjności fotografii.
Jeden z największych artystów w historii Richard Avedon, powiedział kiedyś, że jeśli w ciągu dnia nie zrobi nic, co ma związek z fotografią, to czuje się jakby zapomniał o czymś niezwykle istotnym w swoim życiu.  I niech ta myśl stanie się dla nas przewodnią.
Ireneusz  Zjeżdżałka redaktor naczelny kwartalnika Fotografia

Protokół
z  posiedzenia  Jury  przyznającego  nagrody  główne w  II Konkursie  Fotograficznym
“ZDJĘCIE MIESIĄCA”

Jury:
przewodniczący: Janusz Nowacki – Galeria PF,ZPAF,
członkowie: Ireneusz Zjeżdżałka – Grupa Twórcza “Wrześnica”,
Leszek Lesiczka – redaktor “Foto Zeszytów”.

Na  konkurs  wpłynęło 321 prac 146 autorów.  Z  zakwalifikowanych do wystawy 61 prac 23 autorów, Jury postanowiło nagrodzić prace następujących autorów:

I nagroda  –  aparat fotograficzny CanonEos 3000
Małgorzata Beym  za zestaw prac świadczący o dużej aktywności i wszechstronności w poszukiwaniu swojej twórczej drogi.

II nagroda – filmy Fuji Superia Press 200/36 20 szt.
Anna Masternak za zestaw prac.

III nagroda
Artur Kamiński – aparat fotograficzny Fuji 100 DL
Jacek Ruta – aparat fotograficzny Fuji 100 DL
Jarosław Markowski – aparat fotograficzny Agfa Live FF

Ponadto nagrodzeni otrzymali rocznik  kwartalnika “Fotografia” ufundowany przez Redakcję oraz albumy Canpol i koszulki Fuji.

podpisy Jury
Poznań, dnia 3.09.2002 r.

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy:

katalog

© PRAWA AUTORSKIE ZASTRZEŻONE
Kopiowanie, reprodukowanie całości lub fragmentów zdjęć oraz tekstów umieszczonych na tej stronie bez zgody właściciela strony oraz autorów jest
ZABRONIONE

Dodaj komentarz